UROCZYSTOŚCI I SESJA NAUKOWA, POŚWIĘCONA PAMIĘCI PROF. JERZEGO REMERA

Zakład HSŚiN był głównym organizatorem sesji naukowej w 30-lecie śmierci prof. Jerzego Remera „Wobec zabytku…. Tradycje i perspektywy postaw”, jaka odbyła się na Wydziale Sztuk Pięknych w dniach 4-5 grudnia 2009.

W pierwszym dniu obrad miało miejsce uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej w gmachu Wydziału Sztuk Pięknych, którego dokonali: prezydent miasta Torunia, Michał Zaleski, rektor UMK, prof. Andrzej Radzimiński oraz dziekan WSP, prof. Piotr Klugowski.

Uroczystościom towarzyszyła wystawa, poświęcona pamięci prof. Remera, eksponowana w galerii Kontakt na WSP.

W 2010 roku ukazała się Księga Pamiątkowa: Wobec zabytku… Tradycje i perspektywy postaw. Studia dedykowane pamięci prof. Jerzego Remera, pod red. E. Pileckiej i J. Raczkowskiego, Toruń 2010, ISBN 978-83-231-2577-8

Dokumentacja fot.:
archiwum, M. Jakubek-Raczkowska, A. Skowroński

Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej

Tablica wg projektu prof. Alicji Majewskiej

Przemówienie dziekana WSP, P. Klugowskiego oraz prezydenta Miasta Torunia, M. Zaleskiego

Odsłonięcie tablicy

Obrady sesji naukowej

Uczestnicy sesji

E. Pilecka i J. Tylicki otwierają obrady w imieniu Komitetu Organizacyjnego

Wystąpienie dziekana WSP, P. Klugowskiego                                                                 Wystąpienie dyrektor IZiK, E. Basiul

J. Poklewski głosi wspomnienie o prof. J. Remerze