VII Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

__________

W dniach 19-21 kwietnia 2007 miała miejsce VII edycja Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

W ramach dwudniowej imprezy Dawny Toruń – skarby i tajemnice średniowiecznego miasta 20 kwietnia odbyła się seria wykładów, poświęconych sztuce średniowiecznej Torunia (J. Raczkowski, E. Pilecka, M. Jakubek-Raczkowska). Druga część imprezy - 20 kwietnia - objęła zwiedzanie miasta (po Nowym Mieście i kościele św. Jakuba oprowadzał J. Raczkowski, po kościele św. Jana i kamieniach mieszczańskich – E. Pilecka i M. Jakubek-Raczkowska.

19 kwietnia pod opieką P. Bireckiego studenci Koła Naukowego Studentów Muzealnictwa i Zabytkoznawstwa przeprowadzili
w kościele katedralnym prezentację Z gościną u św. Janów.

Dokumentacja fot.: J. Raczkowski, M. Jakubek-Raczkowska, arch. Festiwalu.

__________

Wykład 1. "Sztuka gotycka Torunia"

__________

Wykład 2. "Jakie treści kryły średniowieczne Dwory Artusa w Prusach?"

__________

Wykład 3. "Piękna Madonna Toruńska - legenda i rzeczywistość"

Zwiedzanie Starówki - kościół śś. Janów

Zwiedzanie Starówki - kamienice mieszczańskie